Ковальчук веде Порошенка на другий термін

Ковальчук веде Порошенка на другий термін

Головою передвиборчого штабу Петра Порошенка, що займатиметься організацією його майбутньої президентської кампанії, став Віталій Ковальчук – перший заступник голови Адміністрації Президента. Про це повідомляють одразу два співрозмовники “Громадського” у керівництві АП. За їхніми словами, у середині серпня Президент провів закриту нараду з учасниками штабу, на якій представив Ковальчука як його керівника. “Ковальчук буде займатись організаційними питаннями як на центральному рівні, так і на місцях, натомість Ігор Гринів (народний депутат від БПП – ред.) буде керівником кампанії.
Він відповідає за стратегію, а також змістовне наповнення”, – сказав співрозмовник “Громадського”. Водночас він підкреслив, що процес формування штабу та розподілу обов’язків між його членами триває. З юрисконсультів – до клініки репродукції Ковальчук за фахом правник, починав своє кар’єру з посади юристконсульта в акціонерному банку “INKO” у 1993-му. Але згодом йому вдалося просунутися до керівних посад у кількох компаніях, зокрема, він працював віце-президентом ЗАТ Інвестиційна компанія “Нафтаенерго Інвест”. Та, як не дивно, державний сектор Ковальчуку видався привабливішим. У грудні 2007-го – грудні 2010-го він став заступником голови столичної Голосіївської райдержадміністрації. Далі — у 2011-2012-му – несподівано обійняв посаду заступника директора “Клініка генетики репродукції “Вікторія”. … а потім у політику
У квітні 2010 року Ковальчука обрали головою Центрального виконавчого комітету політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи)”. У квітні 2012 року він очолив виборчий штаб цієї партії. Однак ті вибори були вдалими більше для самого Ковальчука, аніж його політсили. Він отримав депутатський мандат та став членом парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
А от для “УДАРу” ті перегони були провальними: всього 14% голосів при тому, що раніше соцопитування показували значно вищий рівень підтримки цієї партії. На службі у Порошенка Тим не менш, Петро Порошенко ризикнув призначити його головою свого виборчого штабу на президентських виборах 2014-го. Під час місцевих виборів (2015-го) цей діяч курував два політичні проекти – “Наш край” як протиставлення “Опозиційного блоку” на Півдні та Сході, а також “Народний контроль”, який відбирав голоси в “Самопомочі” на Заході. У Ковальчука навіть була можливість зайняти місце першого віце-прем’єра в уряді. Але проти його кандидатури категорично виступив Володимир Гройсман. Кажуть, боявся, що заступник де-факто перетягне на себе функції керівника уряду.